Adres
ul. Choroszczańska 31/36, Białystok
W dzisiejszych czasach cała ludzkość mierzy się z problemem skażenia środowiska naturalnego, które zostało wyniszczone przez działalność ludzki na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Szybki rozwój gospodarczy i technologiczny odbił się trwałym piętnem na zdrowiu naszej planety i jej ekosystemie. Dzisiaj wszystkie gałęzie przemysłu starają się zmienić tak, aby ich działalność nie szkodziła środowisku. Moda na ekologię nie wzięła się z niczego, wynika z globalnej troski o stan naszego otoczenia. Coraz więcej ludzi staje się świadomymi konsumentami, którym nie jest obojętny wpływ ich codziennego funkcjonowania na losy naszego ekosystemu. Co więcej, obserwujemy ostatnio wzrost cen gazu, oleju opałowego i węgla, a więc ogrzewanie naszych domów staje się dla nas coraz większym obciążeniem finansowym. W takich warunkach idealnym rozwiązaniem problemu ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania jest instalacja pompy ciepła, czyli urządzenia, które zapewni nam odpowiednie ciepło, nie nadwyrężając przy tym zbytnio naszego domowego budżetu i nie trując środowiska naturalnego.
1. Realne oszczędności
Decydując się na montaż pompy ciepła w swoim domu, możemy zaoszczędzić nawet do 40% kosztów ogrzewania (w porównaniu do grzania gazem ziemnym), a do około 20% w porównaniu do ogrzewania węglem.
2. Jest przyjazna środowisku
Pompa ciepła jest ekologiczna, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest przyjaznym środowisku źródłem energii, ponieważ czerpie energię potrzebną do ogrzania wnętrz naszych domów z zasobów naturalnych. Wykorzystuje energię elektryczną zaledwie w 25%, a energię słoneczną z ziemi, skał czy wody gruntowej aż w 75%!
3. Oszczędność przestrzeni
Nowoczesne pompy ciepła nie są dużymi urządzeniami, zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczne piece. Pompa ciepła nie potrzebuje żadnego opału, który musielibyśmy składować w jej pobliżu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo przestrzeni w naszych domach. Można ją zatem zainstalować nawet w niewielkim mieszkaniu i cieszyć się z korzyści wynikających z jej stosowania.
4. Stałe koszty
Pompy ciepła działają bezawaryjnie przez długi czas, dzięki czemu pozwalają nam na niemal całkowite uniezależnienie się od wzrostu cen paliw spowodowanego wyczerpywaniem się zasobów naturalnych lub międzynarodowymi konfliktami gospodarczymi. Nawet w razie dalszych podwyżek gazu, węgla czy oleju opałowego nasz portfel na tym nie ucierpi.
5. Nie hałasuje
Praca pompy ciepła jest bardzo cicha, dlatego spokojnie możemy ją zainstalować nawet w małych mieszkaniach, nie martwiąc się, że będzie ona zaburzać nasz spokój.
6. Jest bezobsługowa
Pompa ciepła nie wymaga od jej właścicieli praktycznie żadnej obsługi. Jest urządzeniem całkowicie zautomatyzowanym. Wystarczy, że ustawimy na niej temperaturę, jaką chcemy uzyskać w pomieszczeniach. Nie wymaga również przeprowadzania okresowych przeglądów ani prac konserwacyjnych.