Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

  • Image

    Adres

    ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

  • Image

    Kontakt

    biuro@better-energy.pl

Dlaczego nasze pompy ciepła są wyjątkowe i czym różnią się od produktów konkurencji?

Oferowane przez nas pompy ciepła to polski wynalazek, niezwykle nowoczesna konstrukcja. Ich największa przewaga nad produktami konkurencji to bardzo wysoka wydajność, co ważne, wydajność naszych pomp nie obniża się z upływem lat. Za pomocą naszych pomp można ogrzewać zarówno domy jednorodzinne, jak i inne budynki. Proponowane przez nas pompy mogą ogrzewać dom (instalacja C.O.) i podgrzewać wodę użytkową (instalacja C.W.U.).

Ekopompy są innowacyjnym polskim wynalazkiem, najbardziej wydajnym i nowoczesnym urządzeniem grzewczym. Myśl techniczna została potwierdzona patentem. Wydajność pompy: 8kW która może być zwielokrotniona (8, 10, 12, 24, 36, 48kW)

Ekopompa służy do ogrzewania domów jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i przemysłowej. Jest najbardziej wydajnym urządzeniem w swojej klasie. 

Ekopompy mogą pracować jako urządzenia jedno- i dwufunkcyjne. Mogą też współpracować z wysoko oraz niskotemperaturową instalacją centralnego ogrzewania, pompa pracuje optymalnie od +35 stopni do -25 stopni. Nasza Ekopompa ma temperaturę wejściową 85 stopni, gdzie w  typowej pompie temperatura ta wynosi 55/60 stopni.

Zalety Ekopompy

 – Ekonomia – wydajne i tanie w eksploatacji i w połączeniu z fotowoltaiką można uzyskać efekt darmowego ogrzewania

 – Polska myśl techniczna potwierdzona patentem jako najbardziej wydajne urządzenie w tej klasie

 – Gwarancja – można uzyskać gwarancje 5 lat.

 – Ekologiczność – całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Nie emituje do powietrza ani gruntu żadnych szkodliwych substancji 

 – Łatwość instalacji – Nie potrzebujemy kłopotliwych i kosztownych prac ziemnych

 – Mobilność – jako urządzenie długowieczne w przypadku przeprowadzki możemy Ekopompę przenieść do drugiego obiektu.

– Funkcjonalność – Ekopompa spełania funkcje kolektorów słonecznych oraz wszystkich innych generatorów ciepła

– Bezobsługowość – w przeciwieństwie do typowych systemów grzewczych zasilanych paliwami stałymi lub LPG/olejem opałowym, nasza Ekopompa nie wymaga pracy ze strony użytkownika, zarówno w uzupełnianiu paliwa jak i konserwacji urządzenia

– Niewielkie rozmiary – dzięki optymalnemu wykorzystaniu najnowszych technologii, cały układ możemy zainstalować w pomieszczeniu około 2m2

– Polski serwis – pompa produkowana i serwisowana jest w Polsce, dzięki czemu w przypadku awarii – serwis oraz części zamienne są dostępne prawie od ręki

– Skalowalność instalacji – dzięki modularnej konstrukcji oraz powtarzalnemu wzorowi pompy – instalację można dowolnie konfigurować z gotowych elementów. Możliwe jest uzyskanie zestawów jedno oraz dwufunkcyjnych (CO/CWU lub CO i CWU). Ekopompę można dowolnie rozbudowywać np. w miarę powiększania nieruchomości.

Ekopompa Better-Energy

Ekopompy ciepła stanowią źródło ciepła dla systemu grzewczego, do którego należy zaliczyć węzeł grzewczy oraz odbiorniki ciepła. Pompa ciepła montowana jest na wewnątrz budynku wraz z armaturą kontrolno- pomiarowo i regulacyjną oraz automatyką. Realizacja inwestycji wymagających średniej i dużej mocy uwzględniające kaskadową współpracę Ekopomp ciepła, a ilość zastosowanych jednostek jest praktycznie nieograniczona. Unikalny system sterownia daje możliwość zdalnego nadzoru kontroli i zarządzania Ekomompa ciepła np. z aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym.

Efektywność i rodzaje Ekopomp

Efektywność Ekopompy ciepła jak zdecydowana większość na rynku urządzeń jest pochodną zasilania elektrycznego. Uzyskanie efektu grzewczego CO lub CWU wymaga więc zużycia odpowiedniej ilości energii elektrycznej.

W chwili obecnej koszt ogrzewania za pomocą Ekopompy ciepła biorąc pod uwagę średnią temperaturę dla okresu zimowego w strefie klimatycznej centralnej Polski jest nawet kilkukrotnie tańszy od typowych paliw (węgiel, olej opałowy).

Zasada działania 
Wewnątrz obiektu znajduje się całość instalacji, która jest indywidualnie projektowana dla każdego obiektu i zazwyczaj zawiera jednostkę wewnętrzną, odpowiedniej wielkości zasobnik CWU, bufor instalacji CO, zabezpieczenia hydrauliczne oraz niezbędną  armaturę. 
Najważniejsza zaleta – całkowicie bezgłośne oraz w pełni odnawialne źródło ciepła. Źródłem ciepła dla Ekopompy jest prąd elektryczny oraz płyn znajdujący się w module Ekopompy, specjalnie dostosowany do każdej instalacja w zależności od powierzchni ogrzewanego budynku.
wIpoL0+YAFU3gAAAABJRU5ErkJggg==
Za transfer ciepła do temperatur użytecznych odpowiada m.in. naturalny czynnik chłodniczy. Jego zadaniem jest przekazanie ciepła o wysokiej temperaturze do wody realizującej efekt grzewczy na cele CO lub CWU jak też do klimatyzacji.
Równolegle efekt transportu ciepła zapewnia wewnętrzny moduł Ekopompy, wspierający i zwiększający jej efektywność

Sample Text.