Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

fotowoltaika
 • By: admin
 • On:1 września 2021
 • Brak komentarzy

Instalacje fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych są nie tylko rewelacyjnym sposobem na oszczędzenie pewnej sumy. Panele fotowoltaiczne to przede wszystkim wprowadzenie ekologicznego rozwiązania do domu, mogącego przyczynić się polepszania jakości i czystości powietrza. Jeżeli jednak przejście na instalacje fotowoltaiczną wydaje się zbyt drastyczną zmianą, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się rozwiązanie hybrydowe, które zapewnia użytkownikom więcej niezależności.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

W zależności od tego jakie są potrzeby użytkownika instalacji, może ona pracować niezależnie, działać we współpracy z siecią energetyczną, a także łączyć zalety obu tych rozwiązań. Jedną z najbardziej kuszących zalet instalacji fotowoltaicznej jest możliwość oszczędzenia dużych kwot pieniędzy. Jeżeli odpowiednio dobierze się moc takiej instalacji, może ona całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa na energie elektryczną. W takim układzie już na zawsze można uwolnić się od opłat za prąd.

Kolejną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest jej pozytywny wpływ na środowisko. Ponadto panele fotowoltaiczne to bardzo trwałe elementy, które nawet przez kilkadziesiąt lat mogą utrzymać swoją sprawność na poziomie około 85%. Niektórzy producenci oferują gwarancje na panele nawet na 25 lat.

Na czym polega hybrydowy system fotowoltaiczny

Zazwyczaj, w domach jednorodzinnych wykorzystuje się na potrzeby własne jedynie ok 20% uzyskanego prądu fotowoltaicznego. Nadwyżka jest natomiast odsyłana do publicznej sieci energetycznej Hybrydowa instalacja fotowoltaiczna pozwala na wykorzystanie tej nadwyżki przez zachowywanie uzyskanej energii w akumulatorach. Dzięki jej zastosowaniu można również kompensować tymczasowe niedobory mocy, zdarzające się np.: w trakcie pochmurnego dnia lub krótkotrwałego uruchamiania odbiorników o wyższych mocach.

Systemy hybrydowe pozwalają na gromadzenie prądu w akumulatorach w ciągu dnia i wykorzystywanie go na przykład w nocy. Jest to rozwiązanie, który spełnia funkcje klasycznej instalacji sieciowej jednak równocześnie zapewnia jej użytkownikom autonomie i niezależność. Pozwala na ograniczenie poboru prądu z siebie oraz maksymalne wykorzystanie prądu fotowoltaicznego do potrzeb własnych. Pozwala także na odprowadzanie minimalnej ilości prądu fotowoltaicznego do sieci publicznej.

Awesome Image

Lilly Anderson

Author

Denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of that of the truth.