Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

pompa ciepła
 • By: admin
 • On:13 stycznia 2021
 • Brak komentarzy

W dzisiejszych czasach cała ludzkość mierzy się z problemem skażenia środowiska naturalnego, które zostało wyniszczone przez działalność ludzki na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Szybki rozwój gospodarczy i technologiczny odbił się trwałym piętnem na zdrowiu naszej planety i jej ekosystemie. Dzisiaj wszystkie gałęzie przemysłu starają się zmienić tak, aby ich działalność nie szkodziła środowisku. Moda na ekologię nie wzięła się z niczego, wynika z globalnej troski o stan naszego otoczenia. Coraz więcej ludzi staje się świadomymi konsumentami, którym nie jest obojętny wpływ ich codziennego funkcjonowania na losy naszego ekosystemu. Co więcej, obserwujemy ostatnio wzrost cen gazu, oleju opałowego i węgla, a więc ogrzewanie naszych domów staje się dla nas coraz większym obciążeniem finansowym. W takich warunkach idealnym rozwiązaniem problemu ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania jest instalacja pompy ciepła, czyli urządzenia, które zapewni nam odpowiednie ciepło, nie nadwyrężając przy tym zbytnio naszego domowego budżetu i nie trując środowiska naturalnego.

Jakie są największe zalety pompy ciepła?

1. Realne oszczędności

Decydując się na montaż pompy ciepła w swoim domu, możemy zaoszczędzić nawet do 40% kosztów ogrzewania (w porównaniu do grzania gazem ziemnym), a do około 20% w porównaniu do ogrzewania węglem.

2. Jest przyjazna środowisku

Pompa ciepła jest ekologiczna, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest przyjaznym środowisku źródłem energii, ponieważ czerpie energię potrzebną do ogrzania wnętrz naszych domów z zasobów naturalnych. Wykorzystuje  energię elektryczną zaledwie w 25%, a energię słoneczną z ziemi, skał czy wody gruntowej aż w 75%!

3. Oszczędność przestrzeni

Nowoczesne pompy ciepła nie są dużymi urządzeniami, zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczne piece. Pompa ciepła nie potrzebuje żadnego opału, który musielibyśmy składować w jej pobliżu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo przestrzeni w naszych domach. Można ją zatem zainstalować nawet w niewielkim mieszkaniu i cieszyć się z korzyści wynikających z jej stosowania.

4. Stałe koszty

Pompy ciepła działają bezawaryjnie przez długi czas, dzięki czemu pozwalają nam na niemal całkowite uniezależnienie się od wzrostu cen paliw spowodowanego wyczerpywaniem się zasobów naturalnych lub międzynarodowymi konfliktami gospodarczymi. Nawet w razie dalszych podwyżek gazu, węgla czy oleju opałowego nasz portfel na tym nie ucierpi.

5.  Nie hałasuje

Praca pompy ciepła jest bardzo cicha, dlatego spokojnie możemy ją zainstalować nawet w małych mieszkaniach, nie martwiąc się, że będzie ona zaburzać nasz spokój.

6. Jest bezobsługowa

Pompa ciepła nie wymaga od jej właścicieli praktycznie żadnej obsługi. Jest urządzeniem całkowicie zautomatyzowanym. Wystarczy, że ustawimy na niej temperaturę, jaką chcemy uzyskać w pomieszczeniach. Nie wymaga również przeprowadzania okresowych przeglądów ani prac konserwacyjnych.

Awesome Image

Lilly Anderson

Author

Denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of that of the truth.