Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

Chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki i zmniejszyć koszty zakupu paneli pv? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci, z jakich pomocy możesz skorzystać i szczegółowo je omówimy. Dzięki Better-Energy z Białegostoku zyskasz nie tylko czyste powietrze i niskie rachunki, ale też oszczędności od pierwszego dnia. Doradzamy zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Wiemy, że znalezienie czasu na samodzielne załatwianie formalności jest bardzo trudne, dlatego z chęcią pomagamy również na tym etapie – w Twoim imieniu skontaktujemy się z operatorem energetycznym i zdobędziemy pozwolenie na montaż paneli fotowoltaicznych.

Sposób na dofinansowanie fotowoltaiki

Instrumenty finansowe – czyli kredyty, pożyczki i leasing. Mogą z nich korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i właściciele firm oraz rolnicy. Płatność rat w niektórych bankach można rozłożyć nawet na okres kilkunastu lat (osoby fizyczne) lub kilku lat (firmy). Niskie oprocentowanie i wydłużony okres spłacania kredytu sprawią, że opłaty z tytułu pożyczki będą niższe niż Twoje dotychczasowe rachunki za prąd.

Dotacje rządowe – czyli na przykład ulga termomodernizacyjna, dzięki której można odliczyć od podstawy opodatkowania nawet ponad 50 tysięcy złotych. W 2021 roku będzie można również wnioskować o dofinansowanie z programu „Mój Prąd” (obecnie trwają jeszcze prace nad kolejną wersją programu).

Fundusze unijne – rozdawane np. w ramach ogólnopolskich konkursów oraz programów takich jak „Czyste Powietrze” czy „Energia Plus”. To forma dofinansowania fotowoltaiki, na którą decyduje się coraz więcej osób.

Dofinansowania z gmin – mieszkańcy gmin biorących udział w ogólnopolskim programie eliminacji gazów cieplarnianych mogą liczyć na pomoc finansową.

Odliczenie instalacji pv od podatku

Od 1 stycznia 2019 roku koszty zakupu instalacji fotowoltaicznej oraz ekopompy można odliczać od podstawy podatku dochodowego również jako osoba fizyczna (17% dla gospodarstw domowych, 19% dla firm oraz 25% dla gospodarstw rolnych). Podstawą odliczenia jest wystawiana przez nas faktura VAT na dany rok podatkowy, która jest wliczona w PIT.

Z odpisania kosztów od podatku mogą skorzystać osoby fizyczne, które w danym roku podatkowym nie przeznaczyły na przedsięwzięcia termomodernizacyjne więcej niż 53 000 złotych. Limit ten nie obowiązuje przedsiębiorców.

Ile pieniędzy zaoszczędzisz, odliczając instalację pv od podatku?

Zakładając, że instalacja 10 kWp kosztuje 35 000 zł brutto, to:

 • zaoszczędzisz 5 950 zł dzięki uldze w podatku dochodowym (przy stawce 17%),
 • otrzymasz dotację 5 000 zł na termomodernizację.

Ostateczny koszt instalacji będzie to jedynie 24 050 zł.

Po jakim czasie zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?

Koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej zwrócą się po upływie od czterech do sześciu lat. Ostateczny czas zależy od różnych czynników, w tym od rozmiaru kupionych urządzeń i cen prądu. Nasza firma oferuje atrakcyjne warunki finansowania fotowoltaiki, dzięki którym znacznie szybciej odzyskasz zainwestowane pieniądze. Zaczniesz oszczędzać już po pierwszym miesiącu korzystania z nowego źródła energii.