Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

Dlaczego nasze pompy ciepła są wyjątkowe i czym różnią się od produktów konkurencji?

Oferowane przez Better Energy w Białymstoku pompy ciepła to polski wynalazek. To nowoczesna konstrukcja, która powstała w odpowiedzi na współczesne problemy i potrzeby. niezwykle nowoczesna konstrukcja. Ich największa przewaga nad produktami konkurencji to bardzo wysoka wydajność – 12 kW i współczynnik wydajności COP = 5. Co ważne, wydajność naszych pomp nie obniża się z upływem lat. Za pomocą naszych pomp można ogrzewać zarówno domy jednorodzinne, jak i inne budynki. Proponowane przez nas pompy mogą ogrzewać dom (instalacja C.O.) i podgrzewać wodę użytkową (instalacja C.W.U.).

Zalety naszych Ekopomp

 • Ekonomia – wydajne i tanie w eksploatacji i w połączeniu z fotowoltaiką można uzyskać efekt darmowego ogrzewania.
 • Najbardziej wydajne urządzenie w tej klasie – COP=5 potwierdzone patentem.
 • Gwarancja – można uzyskać gwarancję nawet do 10 lat.
 • Ekologia – całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska.
 • Łatwość instalacji – nie potrzebujemy kłopotliwych i kosztownych prac ziemnych.
 • Dopłata rządowa – dzięki rządowym programom możliwe jest uzyskanie dotacji na montaz ekopompy.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje energię z naturalnych i darmowych źródeł (powietrze), a jedynie wspomaga się nieodnawialnymi źródłami (prąd elektryczny). W przypadku pompy ciepło jest pobierane z otoczenia (środowiska), a następnie przekazuje się je do ogrzewanego pomieszczenia. Pompa ciepła potrafi ogrzać dom, wodę, a latem może chłodzić pomieszczenia.

schemat pompa ciepla instalacja

Instalacja korzystająca z pompy ciepła składa się z dwóch części – zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza z nich to nieduża jednostka z czynnikiem chłodniczym, natomiast w budynku znajduje się część hydrauliczna instalacji i składa się przeważnie z:
 • Jednostki wewnętrznej,
 • Zasobnika C.W.U.,
 • Bufora instalacji C.O.,
 • Zabezpieczenia hydraulicznego
 • Armatury
Instalacją zarządza sterownik w kotłowni, a ciepło jest dostarczane za pomocą przewodów wodnych. Pompa jest zasilana przewodami elektrycznymi.

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o pompach ciepła

Pytania i odpowiedzi

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompy ciepła powietrze-powietrze – popularny typ pomp, charakteryzuje się łatwą instalacją (brak prac ziemnych) i wysoką wydajnością. Pompy ciepła woda-powietrze – rzadko spotykane, ponieważ wymagają w pobliżu stawu lub studni. Dzięki wodzie głębinowej pompa działa efektywnie bez względu na porę roku. Gruntowa pompa ciepła – nazywana solankową (solanka krąży w wymienniku), popularne i najbardziej efektywne rozwiązanie, ale wymaga prowadzenia skomplikowanych prac ziemnych.

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Jakie jest dofinansowanie pomp ciepła?

Dzięki programowi Czyste Powietrze można otrzymać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup pompy ciepła. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 25 tys. zł. Z tych pieniędzy można sfinansować demontaż dotychczas używanego źródła ciepła na paliwo stałe, zakup pompy ciepła (powietrze-woda lub gruntowej) do celów ogrzewania lub ogrzewania i C.W.U. Dotacje z programu Czyste Powietrze można łączyć z dofinansowaniem z programu Mój Prąd (montaż instalacji fotowoltaicznej). Do tego można podpisać umowę z bankiem na preferencyjny kredyt, dużo tańszy niż standardowy.

Jak dobrać pompę ciepła?

Dobierając pompę ciepła, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii: o zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, o moc grzewcza pompy, o rodzaj dolnego źródła (np. powietrze), o współczynnik wydajności COP, o czy pompa będzie służyła tylko do ogrzewania domu, czy również do ogrzewania wody (pompy jednofunkcyjne i dwufunkcyjne).

Czy warto zamontować instalację fotowoltaiczną razem z pompą ciepła?

Połączenie instalacji grzewczej z pompą ciepła z instalacją fotowoltaiczną to najlepsze rozwiązanie. Pompę napędza energia elektryczna. Dzięki fotowoltaice można ją produkować samodzielnie i uniknąć wydatków z wiązanych z zasilaniem pompy. Łączymy wtedy ekologiczną produkcję energii elektrycznej z komfortem cieplnym, uniezależniamy się od podwyżek prądu i do tego możemy zyskać większe dofinansowanie.

Jakie wybrać grzejniki do pompy ciepła?

Pompy ciepła są dedykowane przede wszystkim do niskotemperaturowej instalacji centralnego ogrzewania jak na przykład ogrzewanie podłogowe. Naszych pomp można jednak używać również w instalacji wysokotemperaturowej. Najlepiej sprawdzą się grzejniki 55/45/20, czyli o parametrach, jakie są wymagane przy kotłach kondensacyjnych.

Jakiego sterownika powinniśmy użyć do pompy ciepła?

Instalacja grzewcza z pompą ciepła jest wydajniejsza, gdy zastosuje się w niej wysokiej klasy automatykę, a szczególnie dobry sterownik. Najlepiej zastosować sterownik pogodowy, który przez cały czas monitoruje temperaturę na zewnątrz. W przypadku jej spadku następuje uruchomienie pompy. Dzięki temu potrzeby energetyczne budynku są stale zaspokajane przy zmieniającej się porze dnia i temperaturze zewnętrznej.

Jak wygląda montaż?

Najpierw wybierane jest miejsce montażu jednostki zewnętrznej pompy ciepła. Następnie montowana jest jednostka wewnętrzna pompy. W kolejnym etapie jednostka zewnętrzna i wewnętrzna są łączone za pomocą przyłączy chłodniczych, a potem wykonywany jest test szczelności instalacji. Następnie wykonywany jest układ instalacji hydraulicznej pomiędzy układem C.O. a pompą ciepła. Należy jeszcze rozmieścić czujniki temperatury i zamontować automatykę.