Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

Firma Better-Energy zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także montażem instalacji fotowoltaicznych w Białymstoku i całym kraju. Dokładamy wszelkich starań, by każdy etap prac – od projektu do zamontowania paneli – był wykonany precyzyjnie, na podstawie obliczeń i konstrukcji danego budynku. Czas montażu instalacji pv wynosi, w zależności od rozmiaru paneli i budynku, od 1 do 5 dni.

Zanim zamontujemy instalację fotowoltaiczną…

Nasi doradcy wykonają bezpłatny audyt. W ramach tej procedury pracownicy Better-Energy:

 1. Wykonają obliczenia – na początku, przygotowując projekt instalacji, musimy wybrać moduły o mocy i rozmiarze, który zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne Twojego gospodarstwa domowego. W tym celu doradcy energetyczni sprawdzą, ile energii zużyłeś przez kilka ostatnich miesięcy i obliczą, jakiego uzysku energetycznego potrzebuje Twój dom.
 2. Sprawdzą orientację terenu – poza kosztami energii, sprawdzamy również rodzaj i pokrycie dachu oraz stopień jego nasłonecznienia. W ten sposób ustalamy, gdzie i pod jakim kątem powinny być zamontowane panele fotowoltaiczne oraz jakich elementów konstrukcyjnych musimy użyć.

W jaki sposób montujemy instalację pv?

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmuje następujące czynności:

 1. przywiezienie we wskazane miejsce wszystkich podzespołów instalacji słonecznej,
 2. stworzenie konstrukcji wsporczej, która zapewni ułożenie paneli pod odpowiednim kątem,
 3. zamontowanie falownika w miejscu wybranym wspólnie z klientem,
 4. zamocowanie paneli na dachu,
 5. rozłożenie okablowania i podłączenie instalacji pv do sieci.

Montaż pomp ciepła

Nasi fachowcy opracują plan rozmieszczenia poszczególnych elementów pompy ciepła. Wspólnie z klientem wybiorą oni odpowiednie miejsce montażu pompy i, jeśli będzie to potrzebne, technicy przygotują konstrukcję wsporczą. Dodatkowo nasi pracownicy zabezpieczą urządzenie przed deszczem i śniegiem. Montaż pompy ciepła trwa najczęściej nie dłużej niż 2-3 dni.

W jaki sposób przebiega montaż pompy ciepła?

Pierwszym etapem prac jest stworzenie projektu i zaplanowanie rozmieszczenia poszczególnych elementów instalacji korzystającej z pompy. W następnej kolejności technicy przygotują system chłodniczy z rur miedzianych łączonych za pomocą lutowania twardego. Później nasi pracownicy wykonają próbę szczelności, oczyszczą układ i napełnią go czynnikiem chłodniczym.

Ostatnim etapem montażu pompy ciepła jest uruchomienie i skonfigurowanie, a następnie sprawdzenie jej parametrów pracy.