Witaj w Better Energy

Infolinia 697 904 747

 • Image

  Adres

  ul. Choroszczańska 31/36, Białystok

 • Image

  Kontakt

  biuro@better-energy.pl

Montaż paneli fotowoltaicznych jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na zyskanie niezależności energetycznej. Dzięki systemom solarnym pozyskuje się czystą energię ze słońca, która nie generuje szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Zapomnij o wysokich kosztach prądu i postaw na ekologiczne rozwiązania!

Instalacje fotowoltaiczne do domu lub firmy

Instalacje fotowoltaiczne to świetny sposób na oszczędności zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorstw. Podłączenie instalacji elektrycznej do systemów opartych o panele słoneczne pozwala w dużej mierze na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej. A to z kolei ma niebagatelny wpływ na koszty utrzymania nieruchomości. To także ekologiczna opcja, która nie generuje w trakcie wytwarzania energii dwutlenku węgla czy innych szkodliwych związków chemicznych, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dzięki Better Energy zyskasz tani i czysty prąd!

Co zyskasz dzięki systemom solarnym?

Zainwestowanie w systemy solarne daje wiele korzyści, których część odczuwa się już w momencie ukończenia prac i podłączenia tych instalacji do sieci. A nasza firma pomaga w zyskaniu tych korzyści, zarówno montując solary w Białymstoku, jak i zapewniając wsparcie oraz gwarancyjny i pogwarancyjny serwis paneli słonecznych.

Co w takim wypadku zyskasz, decydując się na współprace z zakresu solarów oferowanych przez nasza firmę?:

 • Gwarancja – 25 lat gwarancji komponentów i 15 lat gwarancji na instalację.
 • Zwrot podatku – 17% podatku dochodowego i 25% podatku rolnego.
 • Dotacja rządowa – z programu „Mój Prąd” do 5000 zł dofinansowania.
 • Ulga podatkowa – dzięki uldze termomodernizacyjnej możesz odpisać koszta Instalacji Fotowoltaicznej od podatku dochodowego, podatku rolnego oraz CIT (do 53 000 zł na osobę w przypadku osób fizycznych).
 • Darmowy prąd – ceny prądu są już wysokie, a eksperci estymują, że w najbliższych latach podwyżki mogą sięgnąć nawet 5-10%. Dzięki instalacji fotowoltaicznej już nigdy nie zwrócisz uwagi na ceny prądu.
 • Ekologia – dzięki Instalacji Fotowoltaicznej Better-Energy pomożesz zapewnić sobie i innym czystsze powietrze.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o panelach fotowoltaicznych

Pytania - Panele Fotowoltaiczne

Ile zaoszczędzę dzięki panelom fotowoltaicznym?

Dobrze dobrana moc instalacji fotowoltaicznej sprawi, że zaspokoi ona całkowicie potrzeby gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Wystarczy sprawdzić, ile wcześniej rocznie wydawało się na rachunki za prąd i ta kwota zostanie w naszym portfelu. Do tego na bieżące potrzeby zużywa się średnio 25% wyprodukowanej energii elektrycznej, a reszta jest oddawana do sieci elektroenergetycznej. Gdy będzie taka potrzeba, można wykorzystać 80% oddanej energii elektrycznej.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Jaka jest dopłata do paneli fotowoltaicznych?

W ramach programu „Mój Prąd” można uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 5000 zł, a nasza firma pomaga w pozyskaniu tej dopłaty. Do tego można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej do 53 000 zł na osobę w przypadku osób fizycznych.

Czy mogę wziąć kredyt na panele fotowoltaiczne?

Niektóre banki udzielają kredytów na instalację fotowoltaiki. Często taką ofertę można znaleźć pod nazwą eko-pożyczka. To kredyty udzielane na preferencyjnych warunkach, dużo lepszych niż standardowe. Nasza firma pomaga również w pozyskaniu tego atrakcyjnego finansowania.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

W ogniwach fotowoltaicznych energia promieni słonecznych zostaje przekształcona w prąd stały. Ten trafia do falownika (inwertera), który przekształca prąd stały w przemienny. Dopiero takim prądem można zasilać domowe urządzenia. Aby wytwarzać większą ilość energii, panele fotowoltaiczne łączone są w moduły fotowoltaiczne.

Ile energii produkuje jeden panel?

Jeden panel o wymiarach 100 x 170 cm w idealnych warunkach (skierowany na południe) jest w stanie wyprodukować około 250 Wh. W rzeczywistości nie ma jednak warunków idealnych, więc ilość energii zależy od różnych czynników jak sprawność ogniwa czy nasłonecznienie. Nasi specjaliści obliczą, ile można wyprodukować energii w danym miejscu i zaproponują odpowiednią moc instalacji PV.

Ile ważą panele fotowoltaiczne?

Większość najpopularniejszych paneli fotowoltaicznych waży około 19 kg. Trzeba jednak pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne składają się z kilku lub kilkunastu paneli, co automatycznie zwiększa obciążenie dachu domu.

Czym się różnią panele solarne od fotowoltaicznych?

Zarówno panele solarne, jak i fotowoltaiczne korzystają z energii promieni słonecznych, ale różnią się pod względem uzyskiwanej energii. Panele fotowoltaiczne generują energię elektryczną, natomiast kolektory solarne wytwarzają energię cieplną (np. do podgrzewania wody).

Jak czyścić panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne należy regularnie czyścić, żeby zachować ich sprawność. Można zlecić to profesjonalnej firmie lub wykonać pracę samodzielnie. Najlepiej używać do tego specjalnych środków do czyszczenia paneli fotowoltaicznych, ewentualnie można wykorzystać roztwór wody z octem. Nie wolno używać myjki ciśnieniowej.